Wczytuję dane...

Przedtreningówki

Odżywki przedtreningowe zwane inaczej boostery przedtreningowe lub pre-workouty z ang. to suplementy diety zawierające składniki, których celem jest dostarczenie energii przed i w trakcie treningu. Głównie zawierają aminokwasy takie jak beta-alanina, cytrulina/L-cytrulina, arginina/L-arginina, tauryna, L-tyrozyna oraz kreatynę i kofeinę. Beta alanina powstrzymuje zakwaszenie mięśni oraz pozytywnie wpływa na regenerację po treningu.

Cytrulina, arginina i tauryna wykazują działanie anaboliczne, wspierają rozwój tkanki mięśniowej i spalanie tkanki tłuszczowej. Dostarczają  składniki odżywczych do tkanki mięśniowej. Cytrulinie przypisuje się również pozytywny wpływ na wydolność tlenową oraz ogólną wytrzymałość. 

L-tyrozyna, kofeina pozytywnie wpływają na zwiększenie koncentracji oraz zmniejszenie poziomu zmęczenia.

Kreatyna ma za zadanie poprawiać siłę mięśniową i wydajność.

Należy jednak pamiętać, iż działanie przedtreningówek uzależnione jest od wielu czynników m.in. zdrowia, rodzaju ćwiczeń, predyspozycji, wrażliwości na zawarte składniki.

Jeśli zdecydujesz się na przedtreningówkę najpierw sprawdź na etykiecie czy w składzie nie ma składnika, który wywołuje u Ciebie alergię

Sortuj według:
Wyświetl po produktów